دانلود پروژه تحلیل فضای شهری

دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری میدان حر در تهران

پاورپوینت تحلیل فضای شهری

تحلیل فضای شهری میدان حر در تهران

نمونه موردی تحلیل فضای شهری

کد محصول: m41

در این پروژه از archnovin.ir به تحلیل فضای شهری میدان حر در تهران  پرداخته شده است. این پروژه در قالب 69 اسلاید پاورپوینت آماده شده است. در ادامه می توانید بخشی از این پروژه را مطالعه کنید.

تحلیل فضای شهری میدان حر در تهران

میدان حر یا میدان باغ‌شاه یا میدان باغشاه (نام پیشین) یکی از میدان‌های مرکزی تهران است. این میدان در چهارراه خیابان کارگر با خیابان امام خمینی جای گرفته است.

میدان حر واقع در منطقه 11 شهرداری و از میدانی مزین به مجسمه‌ای است که از یک حوضچه پایه‌ای سر برآورده و گوشه‌ای از تاریخ شفاهی دوران اسلام را به طور سمبولیک به معرض نمایش گذاشته است. داستان حرابن ریاحی این بار در غالب تفکر خلاق مجسمه سازی به شکل نبرد انسان با اژده‌هایی در آمده که گویی همان نفس عماره است این میدان به حکم وجود همین مجسمه سالهاست که از نظر مرمتی، حفاظت ویژه‌ای از آن می‌شود. حر نماد انسان و اژدها نماد نفس سرکش انسان است.

´یچیده شدن اژدها به دور حر نمایانگر آن است که عوامل غفلت از یاد خدا همواره ما را محاصره کرده‌اند و پیرامون ما منتظر لحظات غفلت ما از یاد خداوند هستند تا از آن نهایت بهره‌برداری را کنند. نیزه، دهان اژدها را نشانه رفته است تا همه بدانند گناهکارترین عضو گناهکاران زبان آنها است. از این رو ، باید مرکز گناه از بین رود. انسان جهادگر، حتی در صورت از بین نبردن دشمن، باز هم برتر و بالاتر از اوست. از این روست که حر بلندتر و غالب بر اژدهاست.تحلیل فضای شهری میدان حر در تهران

مجسمه حر توسط ارژنگ نژاد و به بهانه الحاق ايران و آذربايجان ساخته شد اين ميدان در ابتدا به نام حر نبوده و گويا به داستان گشتاسب اشاره دارد اما اين نام گويا پس از انقلاب به حر تغيير مي يابد اما در كل مفهوم ميدان كه مبارزه نفس با بدی ها است حفظ شده بنابراين ميدان بيشتر همان مصاديق داستان هاي حماسي و ريشه فولكلور داشته است.

 

دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری میدان حر در تهران

تعداد صفحات: 69 اسلاید پاورپوینت

حجم فایل: 5 مگابایت

قیمت قبلی: 100000 تومان

 

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

 

تحلیل فضای شهری میدان حر در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *