دانلود پروژه مرمت ابنیه تاریخی

دانلود کاملترین پروژه مرمت مقبره پیرعطا

دانلود پروژه مرمت ابنیه

دانلود پروژه مرمت مقبره پیرعطا

کد محصول: M16

در این پروژه از archnovin.ir مرمت مقبره پیرعطا ارائه شده است. این پروژه در قالب 63 اسلاید پاورپوینت آماده شده است. در ادامه می توانید بخشی از این پروژه را مطالعه کنید.

دانلود پروژه مرمت مقبره پیرعطا

مقبره پیر عطا، آرامگاه یکی از نوادگان امام موسی بن جعفر (ع) می باشد که سید العلما پیرعطا نامیده شده است. تاریخ وفات ایشان نامشخص است، اما مقبره و صحن اطراف آن طبق گفته متولی امامزاده در حدود 250- 300 سال پیش احداث گردیده است. تارخ حک شده بر لبه بدنه بیرونی دیوار نمای شمالی در حیاط سال 1214 ه.ق را نشان می دهد که سال بازسازی بنا می باشد. نوع مالکیت بنا وقفی است و در تاریخ 22/5/84 با شماره 13353 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. در حقيقت اين بنا به همت خادم جوان آن، يعنى «رحيم طوبايي» دوباره جان گرفت. همه اهالى محل اذعان دارند كه اين مكان روحانى سال‌ها بود كه بصورت مخروبه درآمده بود و با عشق و تلاش طوبايى دوباره ساخته شد. طوبايى كه خود و پدرانش در عودلاجان به دنيا آمده‌اند، سال‌هاست در اين بقعه زندگى مى‌كند. او درباره وضعيت سابق بنا مى‌گويد: “ديوارها و سقف فروريخته بودند و با ارادتى كه به آقا داشتم اينجا را دوباره بازسازى كردم. يك معمار از اصفهان آوردم و با كمك او، هر دو آجرهاى قديمى را بندكشى كرديم و آن را بصورت كنونى تبديل كرديم.”

دانلود پروژه مرمت مقبره پیرعطا

آرامگاه پيرعطا ضريح ساده‌اى دارد كه روى آن پارچه‌اى سبز رنگ كشيده شده است. ضريح چوبى نقش‌هاى هنرمندانه‌اى دارد كه به دليل نبود امكانات مالي، خادم بقعه نتوانست از عهده مخارج ترميم آن برآيد .وی همچنین گنبد كاشيكارى شده نصفه‌اى را كه نيز از گذشته باقى مانده بود، با هزينه شخصى مرمت كرد. “يكى از معماران اصفهان را آوردم، دوازده روز اينجا بود و كار كرد. زيرسازى گنبد تمام شد. اما كاشيكارى‌اش باقى مانده است”.او كاشى‌‌هاى اصلى را نيز نگه داشته تا روزى كه استطاعت مالى پيدا كرد آنها را در محل اولش نصب كند. همچنين هر سال پشت بام را براى جلوگيرى از نفوذ آب قيرگونى مى‌كند. از ديگر مشكلاتى كه خادم مقبره در اين مكان متبركه دارد، نبود امنيت كافى است. خانواده‌اى خيلى كمى هستند كه هنوز هم درآن محله زندگى مى‌كنند و تبدیل به  محله‌اى تجارى شده، از این رو شب‌ها خيلى خلوت است و كسى در آن رفت و آمد نمى‌كند. بقعه پيرعطا سنگ نوشته‌اى قديمى داشت كه تاريخ ساخت بناى بقعه در آن ذكر و همچنين زيارتنامه‌اى كه روى پوست آهو نوشته شده بود، اما هر دوى آنها را به سرقت برده‌اند.

دانلود پروژه مرمت مقبره پیرعطا

دانلود پروژه مرمت ابنیه تاریخی

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود کاملترین پروژه مرمت مقبره پیرعطا

تعداد صفحات: 63 اسلاید پاورپوینت 

حجم فایل: 5 مگابایت

 

قیمت قبلی: 160000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

دانلود پروژه مرمت مقبره پیرعطا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *