دانلود پروژه آشنایی با معماری جهان

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری بیونیک همراه با نمونه موردی

پروژه آشنایی با معماری جهان

پاورپوینت معماری بیونیک

نمونه موردی معماری بیونیک

کد محصول: m29

در این پروژه از archnovin.ir به تحلیل و بررسی جامعی آشنایی با معماری بیونیک همراه با نمونه موردی پرداخته شده است. این پروژه در قالب 100 اسلاید پاورپوینت آماده شده است. در ادامه می توانید بخشی از این پروژه را مطالعه کنید.

پاورپوینت معماری بیونیک

بيونيك در لغت نامه به معنای «زيستار شناختی» يا «بكارگيری اندامهای ساختگی طبيعت» است كه براي اولين بار اين واژه توسط دانشمند امريكائی بنام جك. ای. استيل در سال 1959 بكار برده شد، وی بيونيك را علم سيستمهايی كه شالوده و پايه تمامی سيستمهای زنده است،می داند. بطور كلی بيونيك و معماری بيونيك علمی است که به الهام‌يابی فني از ساختمانها، رفتارها و ارتباطات گوناگون عالم جانداران می پردازد.

چارلی لوكستون از پيشگامان عرصه معماري بيونيك از كساني است كه ما را به تخته طراحی طبيعت برمی گرداند، وی استفاده بجا از مواردی كه موجب استحكام ساختمان و ‌ايجاد تنوع بطوری كه باعث ايجاد آرامش در آن فضا شود را مدّ نظر معماران بيونيك مي دانند. مهمترين چيز برای معماری بيونيك آن است كه ساختمان تپش وزنده بودن خود را القاء کند.

انسان از ابتدای آفرینش به نوعی از محیط زیست اطراف خود الهام گرفته است و در ساخت و طراحی وسایل مورد نیاز خود از آنها استفاده کرده است.
در این مقاله در ابتدا به مثال هایی درمورد چنین استفاده هایی پرداخته و سپس بیونیک و معماری بیونیک شرح داده می شود.
در ادامه نیز به تاریخچه ای در این زمینه و ذکر ساختمان هایی که معماران آنها بر اساس ساخت آنها از معماری بیونیک استفاده کرده اند اشاره خواهد شد.

پاورپوینت معماری بیونیک

به عنوان مثال ، ساختمان بدن خفاش برای لئوناردو داونچی ایدهای بود تا بتواند ماشین پرنده را طراحی کند.
نیروهای عضلانی و در عین حال سرعت زیاد دلفین ها ، جرقه ای برای ساختن زیردریایی بود و یا می توان به سامار اشاره کرد ، که این میوه پس از جدا شدن از گیاه مورد نظر، بال هایش را با زاویه ای مشخص باز کرده و به صورت منحنی و با وزش باد شروع به چرخش کرده وسپس آرام به زمین می افتد. دانشمندان با الهام گیری از این گیاه به طراحی بالگرد ، روی آوردند.

یکی از بهترین طرح‌های شناخته شده از علم بیونیک اثر لئوناردو داوینچی نقاش معروف است که ماشین پرنده را براساس ساختمان بدن یک خفاش طراحی کرد. استدلال او این بود که خفاش دارای بال کاملا پوشیده‌ای است که هوا را از خود عبور نمی‌دهد و دارای پوستی پرده مانند است که آن را تقویت می‌کند. حدود 400 سال بعد از طرح داوینچی ، ماشین پرنده توسط کلمنت آدر با الهام از خفاش ساخته شد و در سال 1890 تا ارتفاع 15 متری پرواز کرد.

 

در زمینه خود معماری وساخت با وسایل ساختمان نیز معماران ومهندسین از عالم طبیعت بهره گرفته اند که از آن جمله می توان به شکل مارپیچ داخلی نوعی صدف به نام کونوس که برای طراحی خانه ها استفاده شده ، اشاره کرد.

بناها در معماری بیونیک یا معماری طبیعی یا با استفاده از مواد شکننده و نا پایدار ساخته می شوند و یا از یک مکان طبیعی که در زمین یا صخره شکل گرفته، استفاده می شده است.یکی از این مکان های طبیعی ،غارها هستند. معماری غاری که معمولا جنبه ای ازمعماری مقابر ، است از عصر باستان وجود داشته و از بارزترین نمونه های این سبک می توان به مقابر کاتوکومب رم و ناپل و مقابری در لبنان اشاره کرد.

در معماری هخامنشیان نیز شاهد این قبیل الهامات از طبیعت نیز هستیم که به صورت مختصر به آن اشاره خواهیم داشت.در سنگ نگاره هاي تخت جمشيد شاهد جانوران واقعی و خيالي زيادی هستيم . حيوانات واقعی در اكثر مواقع به همراه اشخاصی هستند كه آن ها را هدايت يا حمل می كنند ، اما گاهي نيز مانند شيران و گاوان نمای دخمه ها به تنهايی و بدون حضور آدميزاد نقش شده اند.

پاورپوینت معماری بیونیک

پاورپوینت آشنایی با معماری جهان

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری بیونیک همراه با نمونه موردی

تعداد صفحات: 100 اسلاید پاورپوینت 

حجم فایل: 8 مگابایت

قیمت قبلی: 100000 تومان

 

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

 

پاورپوینت معماری بیونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *