دسته‌بندی نشده

دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری میدان ونک تهران

پاورپوینت تحلیل فضای شهری

تحلیل فضای شهری میدان ونک تهران

کد محصول: m32

در این پروژه از archnovin.ir به تحلیل و بررسی جامعی از میدان ونک تهران پرداخته شده است. این پروژه در قالب 56 اسلاید پاورپوینت آماده شده است. در ادامه می توانید بخشی از این پروژه را مطالعه کنید.

تحلیل فضای شهری میدان ونک تهران

در گذشته ميدان به هر عرصه فراخ، پهن و بی عمارت گفته می شد، به همين دليل ميدان به مكان های بزرگ و سربازی كه در آن چارپايان، سبزی و ميوه، ذغال و كاه و امثال آن را مي فروختند نيز اطلاق می شد. اين نوع ميدان ها، ميدان تجاری بودند و تا به امروز نيز معمولا چنين مكان هايي نام ميدان را به خود دارند، مانند ميدان ميوه وتره بار و ساير ميادين كه عمدتا عبارت بودند از ميادين حكومتی كه نهادهايی حكومتی در اطراف آن مستقر بودند مانند ميدان ارگ تهران يا نقش جهان اصفهان، ميدان نظامی كه خاص تمرينات نظامی و…مانند ميدان توپخانه و ساير ميادين ميدان اصلي شهر نيز محل اصلي تجمع مردم بود، فضاهای عمومی متعددی از مساجد، بازار، آب انبارهای بزرگ و نظاير اينها پيرامون آن جمع شده بود، مانند سبزه میدان تهران.ميدان استفاده ديگری نيز داشته و آن زمانی بوده كه شهر گرفتار بلايی همچون آتش سوزی يا بيماری لاعلاجی همچون وبا می شد مردم در ميدان بزرگ شهر جمع می شدند تا بلا از شهر دفع شود.بعد از ورود اتومبيل به شهر، ميدان بافت و تاثير خود را از دست داده است، بنابراين آنچه امروز در كشور ما به ميدان مشهور است ميدان واقعی نيست، بلكه فلكه يعنی جايی كه دور آن می چرخند است.
در كشور ما چون ميدان و فضای جمعی وجود ندارد فلكه ها به صورت كاملا نارسا نقش ميدان را هم ايفا می كنند.

ونک از آبادی های پهنه ری باستان است و به مناسبت های مختلف از آن در منابع تاریخی یاد شده است.این ده در دوره ناصرالدین شاه جزو آبادی های خالصه بوده که میرزا یوسف مستوفی الممالک آن را از شاه خرید و با حفر چند رشته قنات در آبادانی آنجا کوشید.ساکنان قدیمی این محله معتقدند علت نامگذاری ونک به این نام به دلیل وجود درختان ون(زبان گنجشک)بسیاری بوده که در سطح باغات این محله به چشم میخورد.همچنین به روایتی ونک را محلی در اطراف شیراز می دانند که در قدیم ساکنان آن به تهران مهاجرت کرده و در این محله ی خوش آب و هوا سکنی گزیدند.

میدان ونک در نواحی شمال غربی شهر تهران قرار دارد و نقش  نقش اتصال دهنده به شمال-جنوب-شرق-غرب تهران را دارد.

تحلیل فضای شهری میدان ونک تهران

هفت معیار مهم در طراحی میدان ونک

  • نفوذ پذیری
  • تنوع پذیری
  • خوانایی
  • انعطاف پذیری
  • تناسبات بصری
  • غنا
  • قابلیت شخصی سازی

در این پاورپوینت به بررسی هر یک از این معیارها پرداخته شده است.

دانلود پروژه تحلیل فضای شهری

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: پاورپوینت جامع ترین تحلیل میدان ونک تهران

تعداد صفحات: 56 اسلاید پاورپوینت 

حجم فایل:  3 مگابایت

قیمت قبلی: 100000 تومان

 

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

 

تحلیل فضای شهری میدان ونک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *