نمونه موردی فرهنگسرانمونه موردی فرهنگسرا خارجی

دانلود نمونه موردی موسسه فرهنگی جهان عرب همراه با پلانها و تصاویر

نمونه موردی فرهنگسرا خارجی

نمونه موردی موسسه فرهنگی جهان عرب

کد محصول: m26

در این پروژه از archnovin.ir به تحلیل و بررسی جامعی از موسسه فرهنگی جهان عرب همراه با پلانها و تصاویر پرداخته شده است. این پروژه در قالب 30 اسلاید پاورپوینت آماده شده است. در ادامه می توانید بخشی از این پروژه را مطالعه کنید.

دانلود نمونه موردی موسسه فرهنگی جهان عرب همراه با پلانها و تصاویر

موسسه فرهنگی جهان عرب، بنیادی فرهنگی- مطالعاتی است که با همکاری 18 کشور عربی و در جهت حفظ و اشاعه ارزش های فرهنگی جهان عرب و مبادلات علمی میان اعراب و کشورهای اروپایی در سال 1987 در پاریس فرانسه تاسیس شده است.

طراحی ساختمان اصلی این مرکز در سال 1981 و در طی مسابقه ای بین المللی به “ژان نوول” (jean nouvel) معمار صاحب نام فرانسوی سپرده شد. استفاده خلاقانه نوول از تکنولوژی روز و موفقیت وی در انعکاس موتیف هایی از معماری جهان عرب در کالبد ساختمانی مدرن، از مهم ترین عوامل شهرت این ساختمان بود.

این اثر که از شاخص ترین کانون های فرهنگی شهر پاریس فرانسه محسوب می شود، ژان نوول را موفق به دریافت  جایزه معتبر آقا خان نمود.

سایت قرارگیری پروژه؛ مفصلی است میان بافت سنتی و جدید شهر پاریس. ورودی این بخش از میان تندیس هایی سفید رنگ تعریف شده، که با اندکی فاصله نسبت به ساختمان اصلی، جلب توجه می کنند. جدا از این بخش، نظام توده و فضا؛ متشکل از دو ساختمان نیمه مستقل است که پیرامون حیاطی مرکزی و مربع شکل به یکدیگر متصل می شوند.

نمونه موردی موسسه فرهنگی جهان عرب

توده ای که در مجاورت رودخانه قرار دارد جداره ای منحنی شکل داشته و فضای داخلی آن به موزه و گالری اختصاص یافته است. توده دیگر چهار ضلعی کشیده ای است که در انتهای آن پلکانی سفید رنگ و مدور همچون تندیسی عظیم در پشت جداره از شیشه و فولاد خودنمایی می کند. در این توده کتابخانه، سالن های مطالعه و تحقیق و بخشی از فضاهای اداری ساختمان قرار دارند. شکافی میان این دو توده، حیاط مرکزی را به فضای باز شهری مقابل ساختمان، متصل کرده و دید به خیابان نوتردام را از داخل بنا میسر می سازد.

کانسپت اصلی متاثر از انگیزه احداث بنا یعنی تعامل  میان غرب و اعراب است. معماری ساختمان نمادی است از مبادلات فرهنگی میان گذشته و آینده، شرق و غرب. بدین ترتیب ساختمان در سیمای خارجی شفاف، برونگرا و از هرسو پذیرای عموم طراحی شده اما ساماندهی فضاهای داخلی آن درونگراست.

شاخصه اصلی بنا جداره ای است که بدون استفاده از مصالح سنتی نظیر کاشی و آجر و با پرهیز از تکرار نقش و نگارهای معماری اسلامی یادآور معماری مشرق زمین می باشد.

این مرکز فراتر از یک موسسه فرهنگی بوده و شامل فضاهایی چون کتابخانه، سالن کنفرانس، فضاهای نمایشگاهی موقت، مرکز اسناد، کارگاه های آموزشی کودکان، کافه، سینما و یک موسسه زبان در طبقه همکف است که طیف وسیعی از فعالیت ها برای اشاعه فرهنگ عرب و بررسی تاثیرات متقابل فرهنگی میان کشورها را شامل می شود.

نمونه موردی فرهنگسرا

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود نمونه موردی موسسه فرهنگی جهان عرب همراه با پلانها و تصاویر

تعداد صفحات: 30 اسلاید پاورپوینت 

حجم فایل: 3 مگابایت

قیمت قبلی: 100000 تومان

 

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

 

پاورپوینت مجموعه فرهنگی خارجی، دیاگرام موسسه فرهنگی جهان عرب،  نقد و بررسی موسسه فرهنگی جهان عرب، پلان اتوکدی موسسه فرهنگی جهان عرب، نمونه موردی فرهنگسرا، دیاگرام فرهنگسرا خارجی، پلان فرهنگسرا خارجی، نمونه موردی فرهنگسرا خارجی، پاورپوینت رایگان موسسه فرهنگی جهان عرب، پلان اتوکدی موسسه فرهنگی جهان عرب، دیاگرام موسسه فرهنگی جهان عرب، انواع فرهنگسرا، نمونه موردی فرهنگسرا، تحلیل پلان موسسه فرهنگی جهان عرب

 

نمونه موردی موسسه فرهنگی جهان عرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *