دانلود پروژه مرمت ابنیه تاریخی

دانلود پروژه مرمت خانه لباف همراه با فایل اتوکدی

دانلود پروژه مرمت ابنیه

دانلود پروژه مرمت خانه لباف

کد محصول: M14

در این پروژه از archnovin.ir مرمت خانه لباف در اصفهان ارائه شده است. این پروژه در قالب 65 اسلاید پاورپوینت آماده شده است. همچنین فایل اتوکدخانه لباف به همراه آن ارائه شده است. در ادامه می توانید بخشی از این پروژه را مطالعه کنید.

دانلود پروژه مرمت خانه لباف

خانه لباف یکی از خانه های تاریخی دوره قاجار – دوره پهلوی است و در اصفهان، خیابان ابن سینا، کوچه مشیرفاطمی، پلاک ۱۰۷ واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۱۰۲۲۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. خانه لباف اصفهان یکی دیگر از خانه‌های تاریخی این شهر است که علاوه بر معماری کم‌نظیر خود، به سبب برخورداری از قدمتی تاریخی، بخشی از هویت این شهر به شمار می‌رود.خانه لباف مربوط به دوره قاجار دوره پهلوی است که به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. باز هم در این قسمت قصد داریم در بخش پروژه مرمت , پروژه مرمت خانه لباف اصفهان را که در قالب نقشه های اتوکدی خانه لباف , پاورپوینت خانه لباف اصفهان و همچنین فایل ورد این بنای تاریخی را تقدیم همراهان عزیز سایت بانک آرک کنیم.

دانلود پروژه مرمت خانه لباف

فضاهای خانه در سه جبهه حیاط وسیع آن قرار گرفته اند که جبهه شمالی مهم ترین و مرتفع ترین آنها می باشد. این جبهه شامل تالاری صلیبی شکل در میانه و دو اتاق در طرفین آن است. تالار توسط سه در چوبی به حیاط گشوده می شود و از دو سوی دیگر به فضاهای پیرامون خود راه می یابد. اتاق شرقی تالار نیز با اتاق دیگری در پشت خود مرتبط است. یک ایوان ستون داری سراسری بین فضاهای این جبهه و حیاط واقع شده است. در زیرزمین فضاهایی مشابه به طبقه اول قرار دارند که با یک ردیف پنجره از حیاط نور می گیرند. فضای حوضخانه با ارتفاعی معادل دو طبقه در گوشه شمال شرقی حیاط واقع است و در هر طبقه به فضاهای مختلفی متصل می شود. حوضخانه همچنین از ضلع غربی خود با اتاق های جبهه شمالی خانه ارتباط کامل دارد.

مجموعه فضایی مهم دیگر خانه در جبهه شرقی حیاط شکل گرفته است. این مجموعه تالاری به شکل نیم صلیبی در میانه دارد که در طرفین آن دو اتاق دو دری و در دو انتهای این جبهه دو اتاق سه دری واقع شده اند. مجموعه تالار و اتاق های دوسوی آن از طریق درها و پنجره های متعدد به یکدیگر متصل می شوند. دو ایوان ستون دار کم عمق در طرفین تالار و در مقابل اتاق های این جبهه قرار دارند.

دانلود پروژه مرمت خانه لباف

جبهه جنوبی شامل فضاهای خدماتی خانه از جمله حمام، مطبخ و اصطبل است و ورود به خانه نیز از این جبهه صورت می گیرد. خانه دارای دو ورودی از دو معبر عمومی است که هر دو توسط یک دالان به گوشه حیاط راه می یابند. ورودی گوشه جنوب غربی دارای سردر و حیاط خلوتی در پشت آن است که امروزه مسدود شده و ورود به خانه تنها از طریق ورودی جنوبی صورت می گیرد. نماهای خانه ساده و بدون تزیین می باشند و تنها ازاره آجری نمای شمالی تزیینات معقلی دارد. وجود ستون های متعدد در نمای جبهه شمالی و ایوان های جبهه شرقی، نماهای این دو ضلع حیاط را هماهنگ کرده و با یکدیگر پیوند داده است. حیاط خانه توسط یک حوض گرد و چهار باغچه پیرامون آن محوطه سازی شده که این ترکیب کمتر در خانه ها دیده می شود.

دانلود پروژه مرمت خانه لباف

 

دانلود پروژه مرمت ابنیه تاریخی

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود پروژه مرمت خانه لباف همراه با فایل اتوکدی

تعداد صفحات: 65 اسلاید پاورپوینت 

حجم فایل: 5 مگابایت

 

قیمت قبلی: 160000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

دانلود پروژه مرمت خانه لباف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *